Przed podopiecznymi Łukasza Żebrowskiego, być może najważniejszy mecz sezonu.

W niedzielne popołudnie, Pomarańczowo-Czarni zagrają w Zduńskiej Woli z zespołem Gatty Active.

Niedzielny mecz może być najważniejszym meczem sezonu nie tylko dla naszego zespołu. Również zduńskowolanie potrzebują tych trzech punktów. W wypadku naszej wygranej, nie dosyć, że umacniamy swą pozycję w walce o brązowy medal to również wracamy do walki o srebro, przy ewentualnymi naszym zwycięstwie, do zespołu ze Zduńskiej Woli będziemy tracić zaledwie dwa punkty, a przed Kocurami jeszcze ciężkie mecze w Chorzowie oraz w Bielsku-Białej.

W wypadku, gdy to gospodarze będą święcić triumf, a dodatkowo Clearex przegra z Rekordem to będą mogli już świętować zdobycie srebrnego medalu. Z kolei przy naszej przegranej, nasz zespół będzie coraz bardziej nerwowo spoglądał w tył, gdzie zespół Mirosława Miozgi tylko wypatruje naszego potknięcia.

Mniej emocjonująca walka toczy się pośród naszych ekspertów, tutaj co ciekawe po ostatnim meczu jest status quo, bowiem, każdy z nich typował zwycięstwo Rekordu co przy remisie 2:2 oznaczało, że żaden z ekspertów nie powiększy swojego dorobku punktowego. Na czele wciąż znajduje się Aśka Żmijewska z 42 punktami, drugie miejsce należy do Cleversona Pelca który ma koncie 38 punktów, a trzecie miejsce wspólnie zajmują Daniel Lebiedziński i Rafał Szlaga z 30 oczkami na koncie. Jak będzie po tej kolejce? Poznajmy typy!

clevi

Cleverson Pelc:  Nie zdziwię chyba nikogo, twierdząc, że mecz w Zduńskiej Woli będzie ciężki dla obu zespołów. Naprzeciw siebie staną drużyny które srebro jest celem i marzeniem na ten sezon. Każdy wie, że Gatta u siebie jest piekielnie mocna, a i mało który zespół lubi tam grać, dodatkowo kibice gospodarzy którzy cały mecz wspierają swoją drużynę powodują, że tworzy się tam „piekiełko”. Mimo wszystko, uważam, że FC po ostatnim remisie jest na tyle podbudowane, że w końcu przyszedł czas wygrać w Zduńskiej Woli.

Zwycięzca: FC Toruń

Wynik: 3:4

szlaga

Rafał Szlaga:  Do zakończenia sezonu pozostały już tylko 3. kolejki, a walka o medale trwa w najlepsze. Pomarańczowo-Czarnych na pewno podbudował remis z Rekord Bielsko-Biała, który już mroził szampany i miał szansę przypieczętować zdobycie mistrzowskiego tytułu. Jednak w 25. serii gier Football Club Toruń czeka arcytrudna, wyjazdowa potyczka z Gattą Active. W Zduńskiej Woli wygrała w obecnej kampanii tylko jedna drużyna – Rekord. Kocury w przypadku zwycięstwa w niedzielę, sprawdzą jeszcze wynik meczu Clearexu i będą mogły zacząć świętować zdobycie srebrnego medalu. Trenerzy Wojciech Sopur i Marcin Stanisławski nie będą mogli skorzystać z usług Dariusza Słowińskiego, ale jak na razie godnie zastępuje go Adam Miłosiński. Czeka nas kolejny snajperski pojedynek. Marcin Mikołajewicz z dorobkiem 33 goli przewodzi klasyfikacji strzelców, ale o tylko dwa trafienia mniej ma Daniel Krawczy, który rozgrywa kolejny kapitalny sezon. Rozsądek podpowiada, że wygra Gatta, ale sporo się przy tym napoci. Kropkę nad i postawi oczywiście „Krawiec”.

Zwycięzca: Gatta Active Zduńska Wola

Wynik: 4:2

aska

Aśka Żmijewska: Niezwykle ważny, ale również bardzo trudny mecz przez torunianami. Walka o medale wkracza w decydującą fazę, a każde punkty mogą być na wagę złota. No dobra, nie oszukujmy się - srebra lub brązu ;)
Obie drużyny mają szanse za równo zdobyć srebrny medal ale także być poza podium… to będzie niewątpliwie ciekawe i zacięte spotkanie. Gatta u siebie jest bardzo groźna, praktycznie nie przegrywa i podopiecznym Łukasza Żebrowskiego będzie niesamowicie ciężko osiągnąć korzystny rezultat. Wierzę jednak, że są w stanie tego dokonać. Wszak jak jako pierwsi „urwali” punkty Rekordowi, to dlaczego mieliby nie wygrać w Zduńskiej Woli? Liga będzie ciekawsza…

Zwycięzca: FC Toruń

Wynik: 2:3

daniel

Daniel Lebiedziński: Spotkanie w Zduńskiej Woli zapowiada się jako pojedynek Krawca i Mikiego. Od dyspozycji i skuteczności tych zawodników będzie dużo zależało. Obie drużyny na papierze wyglądają podobnie i wynik będzie kręcił się koło remisu. Atutem torunian jest Cola w bramce i jeśli będzie miał swój dzień to zespół FC powalczy o 3 punkty. Gatta na swojej hali traci punkty bardzo rzadko i wydaje mi się, że teraz też zgarnie komplet punktów.

Zwycięzca: Gatta Active Zduńska Wola

Wynik: 4:3