Nietypowo, bo w czwartek, podopieczni Łukasza Żebrowskiego rozegrają kolejny mecz w Futsal Ekstraklasie.

Tym razem, przyszedł czas na rundę finałową, a zainaugurujemy ją meczem przed własną publicznością w którym zmierzymy się z Cleareksem Chorzów.

Chorzowianie to niewygodny dla nas przeciwnik, w tym sezonie z zespołem ze Śląska mierzyliśmy się dwukrotnie i dwukrotnie musieliśmy uznać wyższość przeciwnika. W rundzie jesiennej, w meczu telewizyjnym rozgrywanym w Toruniu, Clearex wygrał 3:2, a w rewanżu, w Chorzowie, gospodarze zwyciężyli 5:3.

Czwartkowy mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco ze względu na ligową tabele, Pomarańczowo-Czarni obecnie zajmują 3 lokatę z dorobkiem 23 punktów (już po podziale), chorzowianie natomiast sklasyfikowani są tuż za torunianami, ze stratą zaledwie 2 punktów. Wszystko więc na to wskazuje, że pojedynek w hali UCS, będzie pojedynkiem o medal.

Mecz z Cleareksem będzie dla nas preludium do rundy finałowej bieżącego sezonu, przed podopiecznymi Łukasza Żebrowskiego, pięć niezwykle ciężkich i wyrównanych pojedynków. W tym momencie nie ma miejsca na najmniejszy błąd, a każda utrata punktów może powodować utratę tak wymarzonego medalu. Po czwartkowym meczu, naszym następnym przeciwnikiem będzie lider rozgrywek, zespół Rekordu Bielsko-Biała (przypomnijmy, mecz w najbliższą niedzielę 6 maja o godzinie 18:00), następnie udamy się do Zduńskiej Woli, by po tygodniu wrócić do Torunia na mecz z Red Dragons Pniewy, sezon zakończymy meczem w Gliwicach z tamtejszym Piastem.

Nadchodzący mecz, będzie również okazją dla naszych ekspertów do zdobycia kolejnych punktów. Przypomnijmy, na pierwszy miejscu, wciąż znajduje się Aśka Żmijewska z 40 punktami na koncie, drugie miejsce należy do Cleversona Pelca, który do tej pory zgromadził 36 punktów, trzecie miejsce zajmują ex aequo Daniel Lebiedziński i Rafał Szlaga, obaj mają po 30 punktów. Jak tabela będzie wyglądała po meczu z Cleareksem?

clevi

Cleverson Pelc:  Zdecydowanie to nie będzie łatwe spotkanie, obie drużyny grają na podobnym poziomie, obie drużyny walczą o te same cele. Clearex jest rywalem bardzo niewygodnym co udowodnił wygrywając dwukrotnie z FC. Przegrana w tym spotkaniu najprawdopodobniej oznacza dla którejś z drużyn koniec marzeń o medalach. Cieżko wskazać faworyta tego spotkania, dlatego stawiam, że mecz zakończy się podziałem punktów.

Zwycięzca: remis

Wynik: 3:3

szlaga

Rafał Szlaga:  W rundzie finałowej nie ma meczów o przysłowiową pietruszkę. Teraz już nikt nie odstawia nogi, a każdy zdobyty punkt może się okazać na wagę złota. Kiedy do Grodu Kopernika przyjeżdża Clearex – to emocje są gwarantowane. W I rundzie, od wygranej chorzowian 3:2, w Toruniu rozpoczął się ich marsz w górę tabeli. Co ciekawe Pomarańczowo – Czarni w starciach z Clearexem nie zdobyli w tym sezonie jeszcze nawet punktu. Czy tym razem trener Łukasz Żebrowski znajdzie sposób na pokonanie ubiegłorocznych zdobywców Pucharu Polski? Ja tradycyjnie ostrzę sobie zęby na pojedynek dwóch świetnych golkiperów – Nicolae Neagu i Rafała Krzyśki. Który z nich lepiej zamuruje bramkę? Zespół z Górnego Śląska w przypadku zwycięstwa przeskoczy w tabeli FC Toruń. Gra będzie toczyła się o dużą stawkę. Kto trafi z formą dnia? Marcin Mikołajewicz czy może jednak Sebastian Leszczak? Regionalny sentyment podpowiada mi, żeby tym razem postawić na zespół Mirosława Miozgi.

Zwycięzca: Clearex

Wynik: 2:3

aska

Aśka Żmijewska:  W tym meczu możliwy jest każdy wynik. Obie drużyny są na zbliżonym poziomie, obie mają dobrych zawodników, obie również walczą o medal. Prawdopodobnie ten sam. Czyli ktoś będzie musiał obejść się smakiem. Sądzę więc, że o rezultacie zdecyduje tzw. dyspozycja dnia. Jeśli ktoś ten mecz wygra, to zwycięstwo będzie minimalne, pewnie tylko jedną bramką. Ja jednak obstawiam remis i status quo w tabeli.

Zwycięzca: Remis

Wynik: 3:3

daniel

Daniel Lebiedziński:  Tym spotkaniem zespół z Torunia zaczyna walkę o srebrny medal bo ten jest jak najbardziej w ich zasięgu. Taki sam plan oraz szanse ma także zespół gości z Chorzowa i wytypowanie wyniku nie należy do najłatwiejszych tym bardziej, że zespół z Cleareksu w ostatnich spotkaniach wyglądał nieźle. Fakt że, jednak "ściany" zazwyczaj pomagają gospodarzom to 3 punkty zgarnie toruńska ekipa i przybliży się do srebrnego medalu. Stawiam na wygraną FC Toruń i dodatkowo jestem przekonany, że to będzie dobry futsal w wykonaniu obu zespołów.

Zwycięzca: FC Toruń

Wynik: 4:3