Przed podopiecznymi Łukasza Żebrowskiego ostatnie rundy zasadniczej, w niedzielny wieczór zmierzą się z MOKS-em Słoneczny Stok Białysok.

Mimo wszystko, mecz z Gośćmi z Podlasia nie będzie miał absolutnie żadnego wpływu na pozycję FC w tabeli przed rundą finałową.

Pomarańczowo-Czarni przed tą kolejką mieli szansę, by do rundy finałowej przystąpić nawet z drugiej pozycji. Tak się jednak nie stało, gdyż obecny wicelider rozgrywek czyli zespół ze Zduńskiej Woli pewnie pokonał na własnym parkiecie AZS UG Gdańsk 7:1. Nie wiadome również było czy piąte miejsce w tabeli zajmie Red Dragons Pniewy czy też Piast Gliwice, jednakże Smoki nie wykorzystały swej szansy, uległy Clearexowi 3:4 i to Piastunki zaczną rundę finałową z pozycji wyższej.

Sobotnie zwycięstwo chorzowian, spowodowało, że podopieczni Mirosława Miozgi zbliżyli się do nas na zaledwie jeden punkt, zatem mecz z MOKS-em może być kluczowy w kwestii przewagi z jaką przystąpimy do rundy finałowej. Z zespołem z Białegostoku we własnej hali, mierzyliśmy się zaledwie... raz! Miało to w miejsce w sezonie 2014/2015 i było to ostatnie spotkanie sezonu, sezonu w którym wywalczyliśmy awans do elity!

W barwach MOKSu, największym nazwiskiem z pewnością jest Adrian Citko, grający trener białostoczan nie tylko za sprawą swojego wujka, Marka jest znany w futsalowej Polsce. Parę lat temu Citko na poziomie Futsal Ekstraklasy reprezentował barwy toruńskiego Marwitu. „Marchewkowym”, a nawet kapitanem Marwitu był również inny zawodnik MOKSu, mowa tu o oczywiście o Michale Maciągu, co ciekawe „Mejson” do zespołu z Białegostoku dołączył w drugiej rundzie i były dla niego to pierwsze występy w FE od czasu rozwiązania Marwitu.

Również i rozgrywki naszych ekspertów nabierają rumieńców! Na czele wciąż znajduje się Aśka Żmijewska z 38 punktami, tuż za nią znajduje się Cleverson Pelc z 34 oczkami, na trzecie miejsce wskoczył Daniel Lebiedziński który poprawnie wytypował wynik w Szczecinie, i w rezultacie czego na swoim koncie ma 28 punktów, a tyle samo punktów i pozycję ex aequo zajmuje Rafał Szlaga. Czy po meczu z MOKS-em czekają nas przetasowania? Poznajmy typy!

clevi

Cleverson Pelc:  Żeby nie było, że z wynikami strzelam w ciemno i typuje na chybił trafił, dosyć dokładnie oglądałem pierwszy mecz z MOKS-em, rozgrywany w grudniu zeszłego roku. Białostoczanie dużą część swojej gry poświęcają na wariant z wycofanym bramkarzem, co musi świadczyć o ich pewności siebie. Zawodnicy z Podlasia wydają się bardzo dobrze przygotowani do sezonu pod względem fizycznym, ale obawiam się, że pod względem technicznym i taktycznym zdecydowanie lepiej ułożonym zespołem jest FC i to będzie kluczem do zwycięstwa Pomarańczowo-Czarnych.

Zwycięzca: FC Toruń

Wynik: 5:0

szlaga

Rafał Szlaga:  Przed nami ostatnia kolejka sezonu zasadniczego Futsal Ekstraklasy. Football Club Toruń czeka w niedzielę potyczka na własnym parkiecie z rewelacyjnym beniaminkiem z Podlasia. Wiemy już, że MOKS nie zagra w tym sezonie o medale, ale na wyjazdach radzi sobie więcej niż przyzwoicie. Do tej pory Słoneczny Stok wygrywał w Gliwicach, Chorzowie oraz Pniewach. Czy będzie w stanie wygrać w Grodzie Kopernika? Moim zdaniem będzie o to szalenie ciężko. Zespół Łukasza Żebrowskiego traci już tylko punkt do Gatty Active Zduńska i nie może sobie pozwolić na stratę oczek w niedzielę. Liczę na kolejny strzelecki popis Marcina Mikołajewicz, który pewnie zmierza po koronę króla strzelców. Kibice powinni zobaczyć ciekawe i szybkie spotkanie, które może obfitować w bramki. Częściej jednak piłkę powinien wyciągać Norbert Jendruczek.

Zwycięzca: FC Toruń

Wynik: 5:2

aska

Aśka Żmijewska: Tu należy się kilka słów od redakcji, Aśka obecnie przebywa w Hiszpanii, gdzie wraz ze swym obiektywem poluje na jak najlepsze ujęcia podczas turnieju finałowego UEFA Futsal Cup. Z tego powodu jedyne co zdążyła nam wysłać to czysty wynik, bez standardowych kilku zdań o meczu, my to jak najbardziej rozumiemy i życzymy jak najlepszych migawek w Saragossie! :)

Zwycięzca: FC Toruń

Wynik: 6:3

daniel

Daniel Lebiedziński:  Faworytem spotkania jest zespół FC Toruń i tym spotkaniem powinni potwierdzić swoją świetną dyspozycję. Goście z Białegostoku potrafią zdobywać punkty na wyjazdach ale ostatnio mają problemy ze skutecznością. Szans na wejście do 6 już nie mają i muszą skupiać się już na walce o utrzymanie. Z tym nie powinni mieć problemu bo szczególnie na początku sezonu pokazali naprawdę fajny futsal. W Toruniu w świetnej formie jest Miki ale dla mnie kluczowym zawodnikiem zespołu z Torunia jest Krzysiek Elsner. Stawiam na zwycięstwo gospodarzy.

Zwycięzca: FC Toruń

Wynik: 6:3