Przed naszym zespołem ostatni mecz wyjazdowy rundy zasadniczej. W niedzielę, FC Toruń zmierzy się z Pogonią 04 Szczecin.

Z pewnością będzie to wyjątkowe spotkanie dla Łukasza Żebrowskiego, który powraca do Szczecina.

Niedzielny mecz, wbrew pozorom może mieć kolosalny wpływ na to jak finalnie będzie wyglądała czołówka tabeli Futsal Ekstraklasy. W przypadku wygranej torunian, Ci zapewniają sobie trzecie miejsce przed rundą finałową. W momencie gdy to gospodarze będą górą, oraz swój mecz wygra Clearex to chorzowianie zbliżą się już tylko na jeden punkt do Pomarańczowo-Czarnych. Torunianie z pewnością będą chcieli wygrać to spotkanie, nie tylko ze względu na trzecie miejsce, ale żeby dozbierać kolejne punkty, które przypomnijmy będą dzielone na początku rundy finałowej.

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany, tak można określić to co się dzieje w Szczecinie, nowy szkoleniowcem Portowców, został doskonale znany w Toruniu, Ukrainiec Roman Smirnov, którzy w przeszłości był szkoleniowcem Marwitu Toruń. Ponad to do składu dołączył 34-letni Ukrainiec, Roman Kondiukh który szansę na debiut będzie miał w meczu z FC. Wiadomo już, że w niedziele na parkiecie nie zobaczymy Mateusza Jakubiaka który pauzuje za żółte kartki, a z tego co do wiadomości publicznej podała Pogoń, w składzie z powodu kontuzji zabraknie również Mateusza Geperta oraz Łukasza Cymańskiego.

Z kolei, niemal optymalnym składem dysponować będzie Łukasz Żebrowski, w kadrze torunian zabraknie jednak Tomasza Kriezela który również pauzuje za żółte kartki, a z kontuzją reki zmaga się wciąż Kamil Naparło. Do składu z kolei powraca inny bramkarz, Dawid Wędołowski, który ostatnimi czasy narzekał na uraz kolana.

Nim jednak, w Szczecinie zabrzmi pierwszy gwizdek, poznajmy typy naszych ekspertów na niedzielny mecz. Na czele tabeli znajduje się wciąż Aśka Żmijewska, która do tej pory zgromadziła 36 punktów, drugie miejsce okupuje Cleverson Pelc z 32 punktami na koncie, tuż za Pelcem znajduje się Rafał Szlaga z 26 oczkami, a na 4 miejscu jest Daniel Lebiedziński z 22 punktami.

clevi

Cleverson Pelc:  FC to wygra. Co prawda Pogoń ma nowego szkoleniowca, a ostatni mecz przegrali 1:3, przez co z pewnością szczecinianie potrzebują punktów bardziej niż tlenu. Tylko problem jest jeden, punkty potrzebne są również Toruniowi w walce o medal, a widok Cleareksu w tylnym lusterku z pewnością nie uspokaja Łukasza. W pierwszej rundzie, FC przeciwko Pogoni zagrało bardzo dobry mecz, wygrali 7:1 i myślę, że tym razem będzie podobnie. Co prawda nie gra Tomek Kriezel, aczkolwiek torunianie są na tyle zgrani by załatać po nim dziurę, dodatkowo trener Żebrowski zna chłopaków ze Szczecina, zna ich styl, a to będzie tylko atutem w walce o zwycięstwo.

Zwycięzca: FC Toruń

Wynik: 2:4

szlaga

Rafał Szlaga:  Na tym etapie rozgrywek nie ma już łatwych meczów. Football Club Toruń po 20. kolejkach zajmuje 3. miejsce w tabeli, ale traci już zaledwie jeden punkt do Gatty Active Zduńska Wola. Pomarańczowo-Czarni w niedzielę zagrają na wyjeździe z Pogonią 04 Szczecin, który walczy w tym sezonie o zachowanie ligowego bytu. Portowcy pod wodzą Romana Smirnowa, notabene byłego selekcjonera reprezentacji Mołdawii, nieźle zaprezentowali się w przegranej potyczce z Clearexem. Wieść gminna niesie, że szczecinianie zagrają przeciwko zespołowi z Grodu Kopernika w mocno okrojonym składzie. Powód? Kontuzje i kartki... Czy młodzież wspierana przez kilku doświadczonych graczy będzie w stanie zatrzymać Marcina Mikołajewicz i Mateusza Cymana? Moim zdaniem może być o to szalenie ciężko i każdy inny rezultat jak wygrana FC Toruń...będzie trzeba uznać za niespodziankę. Coś czuję, że hattricka ustrzeli w tym spotkaniu popularny „Miki”.

Zwycięzca: FC Toruń

Wynik: 1:5

aska

Aśka Żmijewska:  Przed torunianami wyjazd do Szczecina czyli mimo upływającego czasu ciągle ważna i sentymentalna podróż dla Trenera oraz kilku zawodników. Gospodarze niedzielnego meczu w tym sezonie grają poniżej własnych oczekiwań i tak na prawdę tylko kilka razy udało im się wzbić ponad przeciętność. Mimo sporej sympatii do ekipy Portowców obawiam się, że również w meczu z FC będą zmuszeni uznać wyższość rywala. Szczególnie, że goście punktów potrzebują niewątpliwie, aby utrzymać jednopunktową stratę do Gatty i móc myśleć nadal o zajęciu drugiego miejsca na koniec sezonu.

Zwycięzca: FC Toruń

Wynik: 1:5

daniel

Daniel Lebiedziński:  Po ostatnim wymęczonym zwycięstwie nad zespołem z Gdańska, kluczowi zawodnicy FC Toruń odpoczęli i wydaje mi się, że będzie to widoczne w grze torunian. Przeciwnik potrzebuje punktów ale sytuacja w Pogoni jaka jest każdy widzi. Czołowi zawodnicy "zero-czwórki" do zmian zbiegają bardzo rzadko i widać to w końcówkach spotkań. Mecz dla zawodników oraz trenerów obu zespołów sentymentalny ale wydaje mi się, że faworyt jest tylko jeden. Pomimo mojej sympatii do nowego trenera szczecinian Romana Smirnova stawiam na wygraną FC Toruń, a bramkami podzielą się Miki, Misiek i Cola Neagu bo dawno nic nie trafił :)

Zwycięzca: FC Toruń

Wynik: 2:6