Podopieczni Łukasza Żebrowskiego po pauzie spowodowanej brakiem meczu z Lex Kancelarią Słomniki wracają do rozgrywek Futsal Ekstraklasy.

Tym razem rywalem Pomarańczowo-Czarnych będzie chorzowski Clearex, a samo spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Sobotnie spotkanie można określić mianem hitu XIX kolejki Futsal Ekstraklasy, wszak naprzeciw siebie stanie 4 i 3 drużyna bieżącej kampanii. Chorzowianie są zespołem z wielkimi aspiracjami i zawsze są wymagającym rywalem, udowodnili to na jesień, wygrywając w Toruniu 3:2. Tym razem o rewanż powalczą zawodnicy FC, a ewentualne zwycięstwo zawodników z Grodu Kopernika pozwoli na odskoczenie rywalom aż na 10 punktów.

Niemniej emocji budzi rywalizacja naszych ekspertów, ponownie mamy trafienie za 6 punktów! Poprawny wynik meczu w Wieliczce wytypował Cleverson Pelc, jednak pierwsze miejsce wciąż należy do Aśki Żmijewskiej, która na swoim koncie ma 34 punkty. Tuż za nią znajduje się wcześniej wspomniany Cleverson który zgromadził 30 oczek, trzecie miejsce to Rafał Szlaga i 22 punkty, a stawkę zamyka Daniel Lebiedziński z 20 punktami na koncie.

Jak klasyfikacja będzie się prezentowała po meczu w Chorzowie? Poznajmy typy!

clevi

Cleverson Pelc:  Ciężkie zadanie przede mną, ciężkie zadanie przed FC. Wytypować poprawny wynik spotkania nie jest wcale łatwiejszym zadaniem niż wygrać z Cleareksem. Chorzowianie w ostatnich meczach pokazują, że walka o medale w ich wykonaniu nie jest jeszcze poddana, zespół ze Śląska na własnym parkiecie jest niezwykle niewygodny. Oba zespoły są drużynami o podobnym potencjale i dlatego uważam, że w sobotę żaden z zespołów nie dopisze sobie trzech punktów.

Zwycięzca: Remis

Wynik: 3:3

szlaga

Rafał Szlaga:  To będzie jeden z hitów 19. kolejki. Na 4. kolejki przed końcem rundy zasadniczej obydwa zespoły walczą o to samo – jak najwyższe miejsce przed podziałem punktów. W I rundzie Clearex wygrał niespodziewanie w Grodzie Kopernika i rozpoczął marsza w górę tabeli. Football Club Toruń zdobył ostatnio Wieliczkę, wcześniej ograł w Gliwicach Piasta i pechowo wrócił bez punktów ze Zduńskiej Woli. Po świąteczno-noworocznej przerwie zespół Mirosława Miozgi przegrał u siebie tylko raz... Na początku marca z Gattą Active. Pomarańczowo-Czarnych czeka kolejna futsalowa bitwa o sporym ciężarze gatunkowym. W przypadku wygranej torunianie mogą mieć po podziale punktów aż 5 oczek przewagi nad zespołem z Górnego Śląska. Kluczem do zwycięstwa w tej potyczce będzie efektywność. Kto ma dzisiaj mocniejsze strzelby? Na papierze wygląda, że Toruń, gdzie Marcin Mikołajewicz strzela jak na zawołanie, a Mateusz Cyman coraz bardziej błyszczy formą. Trudno jednak przecenić umiejętności Sebastiana Leszczaka, który wyrasta na gwiazdę Futsal Ekstraklasy. Jeżeli Rafał Krzyśka znowu zamuruje bramkę...to drużyna Łukasza Żebrowskiego może wrócić do domu z niczym.

Zwycięzca: Clearex

Wynik: 3:2

aska

Aśka Żmijewska:  Po tygodniowej przerwie wracamy do zabawy. Żartuję, że mimo osobistego „nadzorowania” wyniku w Wieliczce, straciłam w typerze dodatkowe punkty, bo kolega Kola uparł się by nie wpuścić jeszcze jednego gola… Obiecał jednak poprawę! ;)
FC czeka w sobotę ciężka przeprawa. Mimo wydawać by się mogło bezpiecznej przewagi w tabeli spotkanie można zaliczyć do grona takich o 6 punktów. Wszak ewentualna wygrana gospodarzy, po podziale punktów może spowodować, że zespoły dzielić będą już tylko 2 oczka… Poza tym obie drużyny prezentują się ostatnio bardzo dobrze, a w swoich kadrach mogą pochwalić się licznymi grupami Reprezentantów Polski. Wszystko to zwiastuje na pewno dobre i ciekawe widowisko.
Jesienią w grodzie Kopernika minimalnie lepsi byli goście, więc tym razem wypadałoby, aby komplet punktów został dopisany torunianom. Tak, coby sprawiedliwie było. Spodziewam się jednak meczu wyrównanego, którego końcowy rezultat może rozstrzygnąć czas gry w przewadze.

Zwycięzca: FC Toruń

Wynik: 1:4

daniel

Daniel Lebiedziński:  W Chorzowie spotkanie zespołów w którym ciężko wskazać zdecydowanego faworyta. Zespół Cleareksu potrafi zagrać widowiskowo i skutecznie ale gorzej to wyglada jeśli chodzi o powtarzalność takich spotkań. Jeśli popracują nad tym to w następnym sezonie mogą być jeszcze groźniejsi. Natomiast zespół FC imponuje stabilizacja i równa forma w czym zasługa tego trzonu u zespołu w postaci kadrowiczów i Coli w bramce. Sentyment do zespołu z Torunia jest ale w tym spotkaniu będzie dwóch rannych i stawiam na remis.

Zwycięzca: Remis

Wynik: 3:3